Beal.cz - Team

Adam Ondra *1993

motto: Více metrů, více zkušeností, více srandy…

Adam se sportovnímu lezení věnuje už od svých šesti let. Momentálně jeden z nejtalentovanějších lezců světa patřící do absolutní světové špičky. Ve své sbírce přelezů má množství cest v obtížnosti 8c, 8c+. Navíc už v roce 2006 padlo jeho první 9a "Martin Krpan" v Ospu a má na kontě i přelez Huberova Open Air 9a+. Stal se tak nejmladším lezcem světa, který dokázal zdolat tuto obtížnost.

Adam je všestranný lezec, který leze stejně dobře na písku, vápně nebo žule. Rád leze s lanem na skalách a na horách, stejně jako si rád zabouldruje kousek nad bouldermatkou. Nejraději však přelézá cesty v OS stylu, kdy takto už zvládl obtížnost 8b+ (Kalea borocca).

Nejtěžší výstupy (RP a OS):

Adam si z nabídky BEAL oblíbil vak na lano Cliff, bouldermatku Big Airbag, tekuté magnézim Pure grip, lano Joker a mnoho dalších doplňků jako je např. tejpovačka Strap.


Lynn Hill *1961

Fenomenální americká lezkyně, která se proslavila především prvním volným přelezením cesty The Nose na El Captain. Vyrůstala v Californii, kde se také ve svých 14ti letech poprvé navázalo na lano. Během své lezecké kariéry v 80 letech úspěšně závodila a několikrát posunula hranici obtížnosti ženského světového lezení. V současnosti vychovává syna Owena a organizuje výukové lezecké Campy v rámci USA. Stále je velmi aktivní, v současnosti se ráda věnuje boulderingu.


Stefan Glowacz *1965

motto: Uskutečnit své sny…

Jako jeden z prvních závodníků používá od začátku kvalitní lana firmy BEAL. Svou první lezeckou soutěž vyhrál v roce 1985, kdy šlo zároveň o vůbec první soutěž ve sportovním lezení na světě (Itálie). Třikrát vyhrál Arco Rock Master, v roce 1993 se stal vicemistrem světa. V posledních letech je známý lezeckými výpravami na big wally v odlehlých koutech světa (Grónsko, Antarktida, Patagonie, Venezuela). V rámci expedic používá a testuje špičkové lezecké vybavení. Sám sebe charakterizuje jako šťastného otce tří dětí.


Patrick Edlinger *1960

Jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších francouzských horolezec, který výrazně ovlivnil světové sportovní lezení. S lezením začal už ve svých 8mi letech a brzy dospěl mezi světovou lezeckou špičku, stal se prvním mistrem světa (1989). Kromě závodů a mnoha přelezů nejobtížnějších cest se proslavil svými lezeckými filmy, kde otevírá lezení jako způsob života, vycházející z respektu k přírodě, z tolerance (morální i fyzické) a motivaci překonávat riziko. Jeho jméno nese i jedno z nejprodávanějších lan Edlinger.

Filmy:
Život na konečcích prstů
Vertikální opera


Alex Huber *1968

Jeden z nejvšestrannějších horolezců světa. Slavný především svými volnými přelezy Big walls v lehkém a rychlém stylu (The Nose pod 3h, Zodiac pod 2h) a sólovými výstupy. Současně je i autorem jedné z nejtěžších cest světa Open air, kterou zatím kromě Alexe přelezl jen Adam Ondra a oklasifikoval ji 9a+...

"Alex Huber, jako momentálně nejlepší skalní lezec, vylezl free sólo Diretissimu na Cimu Grande pouze s pytlíkem na magnézium u pasu a lezečkami na nohách. 500m převislé skály bez jištění a bez možnosti se vrátit. Dokonalý, elegantní, těžko překonatelný výkon. Současně s tím Alex ukázal, že není hazardér, ale mistr svého oboru. Bezpečnost vychází z dokonalých dovedností." Reinhol Messner o Huberovi

Film: Am limit
Knihy: The wall (2000), Yosemite (2002), Drei Zinnen (2003)


Ostatní členové BEAL týmu:

Spřátelené weby | Obchodní podmínky | Reklamační řád | Kontakt

Provozovatel: Totaloutdoor 2009 | Systém: Virus-Sport s.r.o.