Beal.cz / články / Soutěž o vstupenky na Rock trip Music festival Grabštejn

Soutěž o vstupenky na Rock trip Music festival Grabštejn

fotka k článku Soutěž o vstupenky na Rock trip Music festival Grabštejn Beal se stal partnerem Euroclimbing Rock tripu, který se uskuteční 18.6. v lezecké aréně Havran u Jitravy. Poté je připravena aferparty na Grabštejně. Právě na tuto párty nabízíme dvě volné vstupenky. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku:
Který český, špičkový lezec používá lana Beal /může být i více správných odpovědí/. Správnou odpověď mě napište na email karel[zavináč]totaloutdoor.cz nejpozději do 13.6.2011. o den později vylosujeme jednoho štastného výherce těchto vstupenek. Informace i výhře bude zaslána výherci emailem a jeho jméno bude zveřejněno na stránkách beal.cz.Už to cítíte positiff pípula – brzy to bude hýřít létem, teplem, sluníčkem, koupačkou,positivním vajbrejšnem, vyhřátými skálami a dalším EC Rock Tripem… Sobota 18.června 2011

V lezecké aréně Havran u Jitravy:
závodní kategorie: Ultimate climber, Sběrač, Bouldrista, Děti
cesty od klasik, sportovek, brutalit….klasifikace od 3 do Xb
zajištění reportáže ze závodů v regionální televizi Genus TV (Prima), fotografické snímky od výborného fotografa a natáčení od 2 kameramanů

Prezence do závodu
datum: 18.6. 2011
prezence proběhne od 8:00 do 9:00 pod údolní stěnou Havrana u Jitravy
závodní trička pro předregistrované účastníky (jméno, příjmení, ročník, velikost trika poslat na email rocktrip@euroclimbing.com). Předregistrace o trika je do 16. května. Po tomto termínu (16.5.) jdou trika do tisku a později není možnost si o triko dodatečně zažádat. Kdo se z vašich kámošů zatím předregistroval můžete zjistit po kliknutí zde.
Pozvánka na závod je i na Facebooku, viz zde. Pokud chcete ale závodní triko, tak předregistraci lze uskutečnit pouze přes email.
Jelikož celkové náklady EC Rock Tripu jsou v desítkách tisíc, tak startovné do závodu bude 350,- Kč.
Registrací si zajistíte závodní triko (pokud se předregistrujete), průvodce a zdarma vstup na hudebně kulturní festival na Grabštejně.

Na hradě Grabštejn:
Volný přístup do tajuplných komnat, spletitých chodeb, tajemných zákoutí a hradní věže slackline mnoha délek pro každého, highline show na nádvoří hradu v podání mistrů v oboru celkové vyhlášení závodu open-air premiéra nového českého lezeckého filmu Tenkrát v ráji od režiséra Davida Svárovského cena vstupenky na kulturně hudební festival na Grabštejně pro nezávodníky: 250,- Kč.

Kapely na hradě:
Obří broskev / indie-rock
Superhero Killers / funk-soul
Ve vývoji / ska-punk
Papír, sklo, plasty / alternative rock
Pupíček / punk-rock
Monoskop / triphop-alternativeM
Jah Army Soundsystem / Dub/Reggae/Dancehall/Raggajungle/DNB

Pravidla závodu

Závodní kategorie Ultimate Climber, Sběrač, Bouldrista a Dítě klasifikace od 3 do Xb (lano), bouldry od 3 do 7C+ (ale jsou tu i těžší boulder projekty)od 9:00 do 16:00 jelikož oblast není příliš tajná, nebude se bodově zvýhodňovat styl OS a Flash. Prosíme ale závodníky, aby se ale chovali ve stylu air-play a do oblasti nejezdili nacvičovat závodní cesty! Děkujeme za pochopení. Ultimate Climber – bude se počítat 6 nejtěžších vylezených cest (RP, PP). Ultimate Climber závodníci budou moct závodit i v kategorii Sběrač.
Sběrač – zde se hodnotí celkový počet vylezených cest (RP, PP, AF)
Bouldrista – bouldrů tu je méně, avšak systém bude podobný jako kategorie “Ultimate Climber”. Bude se počítat 6 nejtěžších vylezených bouldrů.
Děti – dětská kategorie v lezení na top rope. V několika cestách pro “děti” budou umístěny lana pro tuto kategorii.Galerie fotek:

Soutěž o vstupenky na Rock trip Music festival Grabštejn, fotka: rocktrip.jpg

30.5.2011 | napsal: | zdroj: Karel

Zajímavosti a články:

Odsardinkování lezecké stěny Základka v Opatovicích

2.5.2018 | napsal: Pigi | zdroj: Lezecká stěna Základka

Lezení není nikde dost ;)
www.odsardinkovani.cz

Představení vychytávky BEAL ESCAPER

5.4.2018 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Slanění na jednom prameni lana? Pro BEAL ESCAPER žádný problém!!
Vychytávka, která bezpečně a rychle umožňuje slanění ze stěny po jednom prameni lana. Celý systém je založen na bázi prusíku a jeho zatížení a následném uvolnění. Beal Escaper je už nyní dostupný na českém i slovenském trhu.UIAA WATER REPELLENT - Bezpečné zimní lezení

8.12.2017 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

UIAA WATER REPELLENT - Norma úpravující pravidla pro bezpečnost horolezeckých lan při nasáknutí vodou
UIAA Water Repellent je celosvětový standard upravující pravidla pro bezpečnost horolezeckých lan při nasáknutí vodou. Když lano nasákne větší množství vody, je těžké a obtížně se s ním manipuluje při jištění a slaňování. Pokud pak lano zmrzne, stává se nepoužitelným. Beal je jeden z mála výrobců, kteří tuto normu splňují.
ČÍST VÍCE

Cibulková nejlepší Češkou na mistrovství světa juniorů

10.10.2017 | napsal: | zdroj:

Čtrnáctiletá sportovní lezkyně Tereza Cibulková z Vyškova si odbyla premiéru na mistrovství světa juniorů 2017, které pořádala světová asociace sportovního lezení IFSC v rakouském Innsbrucku na začátku září. Ačkoliv byla v reprezentačním týmu České republiky nováčkem a v kategorii měla o rok starší soupeřky, vybojovala Tereza nejlepší české umístění mezi juniorkami. Z kvalifikace v lezení na rychlost postoupila do finálových duelů a rovnou nastoupila proti budoucí mistryni světa z Ruska. Vyřazovací systém již další opravná kola nepovoluje a tak výsledný čas zajistil Tereze krásné 14. místo z celkem 78 závodnic. Nutno dodat, že Rusko je v rychlostním lezení supervelmocí a na stupních vítězů stáli v každé kategorii minimálně 2 závodníci právě z Ruska.
Kromě Terezy se z Čechů do finále podíval jen Ondřej Slezák ze Zlína, kterému se skvěle povedla finálová cesta v lezení na obtížnost a skončil na 9. místě.
Oběma reprezentantům gratulujeme.

Testování horolezeckých smyček

25.7.2017 | napsal: ČHS | zdroj: http://www.horosvaz.cz

Testování horolezeckých smyček
Ve dnech 30.11. – 1.12. 2016 proběhlo ve Velkém Poříčí (na testovacím zařízení Učiliště požární ochrany Hasičského záchranného sboru Královehradeckého kraje) testování pevnosti horolezeckých smyček při dynamickém zatížení.

Jako testované vzorky byly vybrány smyčky, které splňují normu EN 566:2006 (popř. i další normy) a jejich deklarovaná pevnost je 22 kN.ČÍST VÍCE

Recenze: Dynamické lano BEAL Karma 9.8 mm

14.6.2017 | napsal: Svět outdooru | zdroj: Svět outdooru

Svět outdooru - Recenze: Dynamické lano BEAL Karma 9.8 mm

Karma 9,8mm

Karma 9,8 mm bez problémů spolupracovala s jistítky, které jsme při lezení používali. Rozumí si i s Petzl Gri-Gri. Pohybuje hladce a dokonale reaguje na brzdění. Dále jsme používali kyblíky různých výrobců: Mammut, Black Diamond, Petzl, apod.
ČÍST VÍCE

Základní lana skupiny ACTIVE LINE

20.4.2017 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Základní lana skupiny ACTIVE LINE, fotka: aktivní-lana.jpg Aktivní lana tvoří skupinu pro to nejširší použití ve všech lezeckých disciplínách. Lana jsou vyrobena nejnovější technologií a disponují vynikajícím handlingem a dynamickými vlastnostmi. Velmi dobře pohlcují rázovou sílu.

Zenith 9,5mm
Karma 9,8mm
Virus 10mm
Antidote 10,2mm
ČÍST VÍCE

VEŘEJNÁ SBÍRKA na podporu kolegy a kamaráda Libora Bohdaneckého

3.4.2017 | napsal: TotalOutdoor | zdroj: Sportovní klub hasičů KH kraje ve spolupráci s HZS Královéhradeckého kraje

Našemu kamarádovi a výbornému člověku především jsme 30.3.2017 přispěli částkou 20 000,-. Prosíme tímto i o vaši pomoc.
Libor Bohdanecký
Profesionální hasič z Hradce Králové
Libor celý svůj profesní život pomáhá ostatním jako profesionální hasič, lezec – instruktor a letecký záchranář. S lezením začal ve čtrnácti letech. Jako aktivní sportovec se nevyhnul mnohým zraněním, kterými se nikdy nenechal odradit. Nebyl zvyklý spoléhat se jen na talent a dispozice, které mu nadělila příroda, ale věřil, že úspěch se skrývá v tvrdé dřině. Liborovi 29. června 2016 během lezeckého výcviku v Teplických skalách pravděpodobně smekla noha a při třináctimetrovém pádu si způsobil mnohočetná poranění. Ta nejzávažnější mají za následek poškození míchy. Liborovi a jeho rodině chceme pomoci překlenout těžké období, které všechny čeká.
Veřejná sbírka na podporu kolegy a kamaráda Libora Bohdaneckého
Veřejná sbírka je pořádána za účelem poskytnutí pomoci v tíživé životní situaci způsobené těžkým služebním úrazem s trvalými následky na svém zdraví (současnosti je Libor upoután na invalidní vozík). Jedná se zejména o zajištění rehabilitačních pobytů a procedur, zdravotních, rehabilitačních, sportovních a kompenzačních pomůcek a bezbariérového bydlení.
Číslo účtu: 2501132019/2010.
ČÍST VÍCE

Výprava na Kavkaz s lanem BEAL Joker 9,1mm

29.3.2017 | napsal: Jindra Kadrman | zdroj: www.kadrmanjindrich.cz

Výprava na Kavkaz s lanem BEAL Joker 9,1mm
Když jsme si naplánovali výpravu na Kavkaz s lezením po horách, bylo jasné, že budeme potřebovat i kvalitní lano. Měli jsme několik požadavků. Lano Beal Joker 9.1 je splnilo všechny. Věděli jsme, že se lano bude používat na sněhu a ledu. Díky úpravě Golden Dry – impregnaci jádra i opletu je lano vhodné právě do takovýchto podmínek.
ČÍST VÍCE

Rookie KID - Stylový dětský úvazek

5.10.2016 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Rookie KID - Stylový dětský úvazek, fotka: rookie.jpg Lehoučký dvoupřezkový dětský úvazek pro širokou škálu sportovních aktivit. Úvazek je v jedné velikosti, ale používat ho mouhou i starší. Nohavičky využívají systému Dynamic-fit (Black Diamond). Sedák Rookie disponuje Web-Core technologií, která poskytuje při zatížení ten nejvyšší komfort v rozložení tlaku do opasku.
ČÍST VÍCE

Spřátelené weby | Obchodní podmínky | Reklamační řád | Kontakt

Provozovatel: Totaloutdoor 2009 | Systém: Virus-Sport s.r.o.