Beal.cz / články / 32. MHFF 2015 je za námi

32. MHFF 2015 je za námi

fotka k článku 32. MHFF 2015 je za námi S posledním srpnovým víkendem odvál i další ročník MHFF v Teplicích nad Metují. Počasí přilákalo neskutečné množství lidí a náš tým ve výrazných fuchsiových trikotech dělal maximum pro to, aby splnil vaše přání. U našeho prodejního stánku BEAL jste si opět mohli zkusit smotat nejtenší singl lano na trhu - 80m Opera 8,5mm 48g/m - a v parku se pak naučit motat Kinderkopfy. Obrovský úspěch měla také naše další parková soutěž Věšák, která nalákala přes 90 účastníků. Celkem jsme našimi atrakcemi zabavili cca 330 návštěvníků.

Výsledky soutěží Věšák a Motání Opery 8,5 čtěte dál.

MOTÁNÍ LANOVÝCH HLAV


Na pátek a sobotu bylo připraveno do parku opět přes 6 kilometrů lan Beal a učili jsme návšěvníky motat bambule. Výtěžek z vašich příspěvků byl pak předán Skalní záchranné službě Broumovsko. Na letošńím ročníku jsme tak předávali 18 305,- Kč, což o téměř 5tis. více než loni, děkujeme :).

VĚŠÁK-KLÁDA


Páteční podvečer již tradičně patří soutěži Věšák – Kláda. Oblíbená soutěž, kdy se dva soutěžící zavěsí na kládu nad bazénkem a ten kdo vydrží déle, postupuje do dalšího kola. Letošní klání přilákalo spousty nových zájemců, zejména dětí, kde jsme dvojnásobili počet v jejich kategorii a i přes to se naplnila. Dětská kategorie byla napínavá až do samého konce, ve kterém to nakonec holky klukům natřely, tedy mají co dělat do příštího klání. U chlapů i žen se objevili jak nováčci, tak ostřílení borci z předchozích ročníků. U žen se letos Bobřice už do první 4 neprobojovala, ale velkou parádu předvedl u chlapů Kolouch, který ve svém invalidním stavu (pochroumané zápěstí a nákrčník) postoupil až do malého finále.

Soutěž letos opět připravil a ceny věnoval TotalOutdoor a Sport PRIMA, dovozci značek Beal, Asolo, CAMP, Bridgedale,... Prvních osm soutěžících pak bylo obdarováno cenami za více jak 20 000,-. Letošního klání se zůčastnilo 32 dětí, 19 bab a 43 chlapů.

Zde jsou výsledky:

- Děti: 1. Elena Benešová, 2. Denisa Hlavatá, 3. Adam Lorenz, 4. Oja Mazl
- Baby: 1. Klára Halmová, 2.Nikol hlavatá, 3. Alena Fajstová
- Chlapi: 1. Jan Prostředník, 2. Pepek, 3. Kolouch, 4. Jakub Marek

MOTÁNÍ OPERY


Po loňském úspěchu jsme vám opět nabídli možnost odnést si z fesťáku nejtenší lano na trhu - Operu 8,5mm - certifikované jako singl, půlka i dvojče, navíc v plné impregnaci Golden Dry. Tato 80m dlouhá, modrá krasavice přilákala na 122 zájemců. O co šlo? Každý musel u stánku Beal smotat 80m Opery do panenky podle daných pravidel (panenka s 2 prameny motaná na jednoducho s 2 omotávkami kolem všech pramenů). V loňském roce vyhrál nejrychlejší čas 43s. Letos byl rekord překonán a to časem 39,47s, kterým se v posledních minutách před skončením soutěže blýsknul Petr Kysela, který si v zápětí ve 12h lano převzal, gratulujeme :).

Galerie fotek:

32. MHFF 2015 je za námi, fotka: opera_01.jpg 32. MHFF 2015 je za námi, fotka: opera_02.jpg 32. MHFF 2015 je za námi, fotka: opera_motani.jpg

1.9.2015 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Zajímavosti a články:

Odsardinkování lezecké stěny Základka v Opatovicích

2.5.2018 | napsal: Pigi | zdroj: Lezecká stěna Základka

Lezení není nikde dost ;)
www.odsardinkovani.cz

Představení vychytávky BEAL ESCAPER

5.4.2018 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Slanění na jednom prameni lana? Pro BEAL ESCAPER žádný problém!!
Vychytávka, která bezpečně a rychle umožňuje slanění ze stěny po jednom prameni lana. Celý systém je založen na bázi prusíku a jeho zatížení a následném uvolnění. Beal Escaper je už nyní dostupný na českém i slovenském trhu.UIAA WATER REPELLENT - Bezpečné zimní lezení

8.12.2017 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

UIAA WATER REPELLENT - Norma úpravující pravidla pro bezpečnost horolezeckých lan při nasáknutí vodou
UIAA Water Repellent je celosvětový standard upravující pravidla pro bezpečnost horolezeckých lan při nasáknutí vodou. Když lano nasákne větší množství vody, je těžké a obtížně se s ním manipuluje při jištění a slaňování. Pokud pak lano zmrzne, stává se nepoužitelným. Beal je jeden z mála výrobců, kteří tuto normu splňují.
ČÍST VÍCE

Cibulková nejlepší Češkou na mistrovství světa juniorů

10.10.2017 | napsal: | zdroj:

Čtrnáctiletá sportovní lezkyně Tereza Cibulková z Vyškova si odbyla premiéru na mistrovství světa juniorů 2017, které pořádala světová asociace sportovního lezení IFSC v rakouském Innsbrucku na začátku září. Ačkoliv byla v reprezentačním týmu České republiky nováčkem a v kategorii měla o rok starší soupeřky, vybojovala Tereza nejlepší české umístění mezi juniorkami. Z kvalifikace v lezení na rychlost postoupila do finálových duelů a rovnou nastoupila proti budoucí mistryni světa z Ruska. Vyřazovací systém již další opravná kola nepovoluje a tak výsledný čas zajistil Tereze krásné 14. místo z celkem 78 závodnic. Nutno dodat, že Rusko je v rychlostním lezení supervelmocí a na stupních vítězů stáli v každé kategorii minimálně 2 závodníci právě z Ruska.
Kromě Terezy se z Čechů do finále podíval jen Ondřej Slezák ze Zlína, kterému se skvěle povedla finálová cesta v lezení na obtížnost a skončil na 9. místě.
Oběma reprezentantům gratulujeme.

Testování horolezeckých smyček

25.7.2017 | napsal: ČHS | zdroj: http://www.horosvaz.cz

Testování horolezeckých smyček
Ve dnech 30.11. – 1.12. 2016 proběhlo ve Velkém Poříčí (na testovacím zařízení Učiliště požární ochrany Hasičského záchranného sboru Královehradeckého kraje) testování pevnosti horolezeckých smyček při dynamickém zatížení.

Jako testované vzorky byly vybrány smyčky, které splňují normu EN 566:2006 (popř. i další normy) a jejich deklarovaná pevnost je 22 kN.ČÍST VÍCE

Recenze: Dynamické lano BEAL Karma 9.8 mm

14.6.2017 | napsal: Svět outdooru | zdroj: Svět outdooru

Svět outdooru - Recenze: Dynamické lano BEAL Karma 9.8 mm

Karma 9,8mm

Karma 9,8 mm bez problémů spolupracovala s jistítky, které jsme při lezení používali. Rozumí si i s Petzl Gri-Gri. Pohybuje hladce a dokonale reaguje na brzdění. Dále jsme používali kyblíky různých výrobců: Mammut, Black Diamond, Petzl, apod.
ČÍST VÍCE

Základní lana skupiny ACTIVE LINE

20.4.2017 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Základní lana skupiny ACTIVE LINE, fotka: aktivní-lana.jpg Aktivní lana tvoří skupinu pro to nejširší použití ve všech lezeckých disciplínách. Lana jsou vyrobena nejnovější technologií a disponují vynikajícím handlingem a dynamickými vlastnostmi. Velmi dobře pohlcují rázovou sílu.

Zenith 9,5mm
Karma 9,8mm
Virus 10mm
Antidote 10,2mm
ČÍST VÍCE

VEŘEJNÁ SBÍRKA na podporu kolegy a kamaráda Libora Bohdaneckého

3.4.2017 | napsal: TotalOutdoor | zdroj: Sportovní klub hasičů KH kraje ve spolupráci s HZS Královéhradeckého kraje

Našemu kamarádovi a výbornému člověku především jsme 30.3.2017 přispěli částkou 20 000,-. Prosíme tímto i o vaši pomoc.
Libor Bohdanecký
Profesionální hasič z Hradce Králové
Libor celý svůj profesní život pomáhá ostatním jako profesionální hasič, lezec – instruktor a letecký záchranář. S lezením začal ve čtrnácti letech. Jako aktivní sportovec se nevyhnul mnohým zraněním, kterými se nikdy nenechal odradit. Nebyl zvyklý spoléhat se jen na talent a dispozice, které mu nadělila příroda, ale věřil, že úspěch se skrývá v tvrdé dřině. Liborovi 29. června 2016 během lezeckého výcviku v Teplických skalách pravděpodobně smekla noha a při třináctimetrovém pádu si způsobil mnohočetná poranění. Ta nejzávažnější mají za následek poškození míchy. Liborovi a jeho rodině chceme pomoci překlenout těžké období, které všechny čeká.
Veřejná sbírka na podporu kolegy a kamaráda Libora Bohdaneckého
Veřejná sbírka je pořádána za účelem poskytnutí pomoci v tíživé životní situaci způsobené těžkým služebním úrazem s trvalými následky na svém zdraví (současnosti je Libor upoután na invalidní vozík). Jedná se zejména o zajištění rehabilitačních pobytů a procedur, zdravotních, rehabilitačních, sportovních a kompenzačních pomůcek a bezbariérového bydlení.
Číslo účtu: 2501132019/2010.
ČÍST VÍCE

Výprava na Kavkaz s lanem BEAL Joker 9,1mm

29.3.2017 | napsal: Jindra Kadrman | zdroj: www.kadrmanjindrich.cz

Výprava na Kavkaz s lanem BEAL Joker 9,1mm
Když jsme si naplánovali výpravu na Kavkaz s lezením po horách, bylo jasné, že budeme potřebovat i kvalitní lano. Měli jsme několik požadavků. Lano Beal Joker 9.1 je splnilo všechny. Věděli jsme, že se lano bude používat na sněhu a ledu. Díky úpravě Golden Dry – impregnaci jádra i opletu je lano vhodné právě do takovýchto podmínek.
ČÍST VÍCE

Rookie KID - Stylový dětský úvazek

5.10.2016 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Rookie KID - Stylový dětský úvazek, fotka: rookie.jpg Lehoučký dvoupřezkový dětský úvazek pro širokou škálu sportovních aktivit. Úvazek je v jedné velikosti, ale používat ho mouhou i starší. Nohavičky využívají systému Dynamic-fit (Black Diamond). Sedák Rookie disponuje Web-Core technologií, která poskytuje při zatížení ten nejvyšší komfort v rozložení tlaku do opasku.
ČÍST VÍCE

Spřátelené weby | Obchodní podmínky | Reklamační řád | Kontakt

Provozovatel: Totaloutdoor 2009 | Systém: Virus-Sport s.r.o.